Obezitenin Çözümü VAR mı

 

 

OBEZİTENİN ÇÖZÜMÜ VAR MI ?

Obezitenin temel sorunu yanlış beslenme ve hareketsiz yaşam tarzıdır. Yıllar içerisinde tekrarlanan bu yanlışlar silsilesi ile doğru çalışmak için elinden geleni sonuna kadar yapan metabolizmamız bir noktadan sonra aşırı kalorili ve hareketsiz yaşam biçimi sonucu alınan faydasız yağlar ile baş edememektedir.

İç organlarımızda, kanda, deri altında, kas dokularında ve damar sistemlerinde depolanan bu zararlı yağlar doğru çalışmak için çaba sarf eden metabolizmaya engel olmakta ve metabolizmamızın işlevinde en önemli rolleri oynayan hayati organlarımızı ise yıpratmaktadır. Yıllar içinde işlevleri bozulan organlarımız ile kas ve iskelet sistemimiz hayat kalitesini düşüren önemli rahatsızlıklarla kendini göstermektedir.

İnsanoğlu son 100 yıl içerisinde teknolojinin gelişmesi, lojistik ağlarının büyümesi, donmuş gıda tüketiminin artması ve hazır gıda sektörünün büyümesiyle beraber atalarından miras aldığı binlerce yıla varan beslenme alışkanlıklarından hızla uzaklaşmış ve insan ömrünü kısaltan veya kısıtlayan günümüz modern beslenme ve yaşam tarzının içerisinde kendini bulmuştur. 

 

 

OBEZİTENİN ÇÖZÜMÜ: Obezitenin çözümü için ilk atılması gereken adım köklü bir yaşam tarzı değişikliğidir. Temelde bağımlılık yapan yüksek kalorili, şeker oranı yüksek hazır gıdalardan hızla uzaklaşmak ve bu besinleri tüketmeyi bırakmaktır. Ayrıca her insan metabolizması birbirinden farklıdır ve kişiye özeldir. Dolayısıyla doğru ve gerekli kan tahlilleri yapılarak kişinin mevcut durumu doğru analiz edilmelidir.

Bu doğrultuda kişiye özel bir beslenme metodunun uygulanması gerekmektedir. Kişinin yaşı, cinsiyeti, sosyal yaşantısı gibi temel etmenler göz önüne alınarak doğru beslenme programı obezite sorununun çözümü için temel ilkedir. Ancak obezite probleminden kurtulmak isteyen kişi unutmamalıdır ki obezite nasıl ki birkaç hafta veya ayda oluşmadıysa normalleşmede bir günde olmayacaktır. Burada kişinin azmi ve isteği oldukça önemlidir.

Doktor kontrolünde beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ile beraber durağan yaşam tarzınında değiştirilmesi oldukça önemlidir. Kişiye uygun günlük egzersizler ve özellikle uzun yürüyüşler metabolizma için oldukça faydalıdır. Doğru beslenme ve egzersizle beraber zaman içerisinde obezite ve etkileri dengeli bir şekilde bertaraf edilebilmektedir.

HEMEN ONLINE RANDEVUNUZU ALIN ÇÖZÜM İÇİN İLK ADIMI ATIN

 

RANDEVU

 

 

İLGİLİ  İÇERİKLER